Publikováno

O mediaci na konferenci školských metodiků prevence

Začátek října je tradičně věnovaný krajské konferenci školních metodiků prevence. Jsme rádi, že jsme na 15. ročník do Malenovic mohli přijet s příspěvkem o mediaci a zkusit pedagogům zase o něco více přiblížit mediaci a možnosti zvládání konfliktní komunikace.

Se školami pravidelně spolupracujeme jako facilitátoři/mediátoři náročných setkání. V praxi jsou to třeba třídní schůzky, výchovné komise nebo případové konference. Vždy jde o to dát účastníkům možnost podívat se na sporné téma z jiného úhlu pohledu, porozumět názoru druhé strany.

Na snímku Jana Záchová mediátorka v akci 🙂

Publikováno

Pozvánka na Podzimní kurz mediace

Milí příznivce mediace. V říjnu pro vás s Janou Záchovou pořádáme v Ostravě třídenní Podzimní školu mediace. Kurz, kde se seznámíte a prakticky zkusíte základní mediační techniky. Osaháte si mediace. Zjistíte, jestli vám sedíme s Janou jako lektoři.

Informace zjistíte a přihlášku můžete vyplnit rovnou tady: https://www.vasedohoda.cz/kurzy/kurz-podzimni-skola-mediace-3-dny/

Těšíme se na vás, když vás bude cokoliv zajímat k mediaci, k Podzimní škole mediace … ozvěte se mi, rád s vámi vše proberu.

Publikováno

ZMIJA MAKLÉŘ VÁS ZDRAVÍ

Milí klienti. Stále zůstává značka ZM. Zmija mediátor. Zmija makléř. Vaše důvěra, mé služby.

Mé nové makléřské stránky najdete tady: www.zmijamakler.cz

Mediátořina a makléřina? Jak to jde dohromady? Jednoduše. Stále si s sebou nesu zájem o klienty a jejich potřeby. Vždy ctím férový a otevřený přístup. Pomáhám s hledáním řešení. Ať jde o nové bydlení nebo o konflikt.

Vaše důvěra, mé služby. Hezké dny, ZMIJAMEDIATOR A ZMIJAMAKLÉŘ 🙂

Publikováno

Poslední moderování v tomto roce

Bude to znít jako klišé, závěr roku jsem již tradičně věnoval moderování celodenního setkání s organizací Rozkoš bez rizika a jejími partnery. Důvod? Upozornit na téma násilí, jež je v různých podobách pácháno na lidech, kteří pracují v sexbyznysu.

V dopoledním bloku jsem moderoval setkání výše uvedených organizací, s cílem shrnout si uplynulý rok, předat zkušenosti a výhledy pro další období.

Poté se účastníci vydali na pochod „červených deštníků“, které jsou symbolem a připomenutím násilí na sexuálních pracovnících a hovoří jasněji než slova. V odpolední části jsme zasedli před kamery a k mikrofonům, výdech, nádech, a jelo se naživo. Živý stream k dané problematice a mou práci můžete shlédnout na youtube, odkaz zde. Foto: RR

Dámy děkuji, bylo mi ctí a příští rok věřím opět na viděnou. Tomáš

Publikováno

O mediaci v Dobrém ránu

Na zelený čtvrtek jsem vystoupil v Dobrém ránu České televize v Ostravě. S moderátory jsme si v aprílovém ránu povídali o tom, co je mediace a že se na mediaci lidé opravdu mohou i hádat. Ale také, že mohou s pomocí mediátora přejít od hádek k postupnému rozmotání svého sporu, pochopit, o co se vlastně hádají. A sami si najít potřebná řešení svých problémů.

Mých 15 minut slávy můžete shlédnou na ceskatelevize.cz.

Děkuju za pozvání, čas vystoupení byl pro mě hodně náročný, ale stálo to za to 🙂 Tak zase někdy!

Publikováno

Po roce výuka mediace na OSU

S parťačkou Janou Záchovou jsme zasedli před kameru a rozjeli to se studenty mediace na Ostravské univerzitě s takovým elánem, jako za starých nekovidových časů. A byla to parádní jízda, pět hodin, kterým jsem ani nevěřil. Takže dík, velký dík našim odvážným studentkám a studentovi (ano, šli rovnou i do online mediace). Klobouk dolů, bylo to krásné.

Publikováno

Naše služby v Komunitním centru v Porubě

Rád s Vámi sdílím článek o Komunitním centru Všichni spolu v Porubě. Zde nabízíme své poradenské služby pro oběti trestných činů, školíme v krásných prostorách, a samozřejmě, děláme mediace :-). A to vše díky výborné spolupráci s lidmi z porubského úřadu. Děkujeme za to!

https://poruba.ostrava.cz/cs/informacni-rozcestnik/komunitni-centrum-vsichni-spolu